1 Eylül 2019 - Pazar
Anasayfa / Kadın / Moda & Güzellik / Cilt Bakımı / Siyah Nokta İçin Ne Yapabilirim? Çözümü

Siyah Nokta İçin Ne Yapabilirim? Çözümü

Bir cilt kusuru olarak ifade edilebilen  nasıl geçer başlığı özellikle kadınların büyük merak içerisinde cevabını net bir şekilde alamadığı konudur. Cildin mat, cansız ve sağlıksız bir şekle bürünmesine yol açan siyah noktaların makyajı da çirkin göstermesi söz konusu olabileceğinden siyah noktalardan kurtulmak göz önüne getiriliyor.

Tedavi edilmemesi halinde ben ya da sivilce gibi duran siyah noktalara mutlaka müdahale edilmesi gerekir. Özellikle sivilce meydana gelmesini önüne geçmek adına siyah nokta için ne yapabilirim konusunda doğal tedavi metodlarına yönelmek yararlı olacaktır. Piyasada birden fazla ürün olmasına karşın bunların hem pahalı olması hem de içerisinde kimyasal olması nedeni ile sağlıklı olmadığından ötürü yönelmek yerine doğal çözümlere yönelmek daha doğru seçenek olacağını unutmamak gerekir.

Doğal yollara başvurarak konusunda size önereceğimiz seçenekleri kullandığınız zaman piyasada yer alan pahalı ürünlerden kurtulabilirsiniz. Üstelik her cilt türüne yanıt verebilecek olan bu tedavi seçenekleri ile beraber siyah nokta sorununuzdan kısa zaman içerisinde kurtulmanız geç olmayacaktır. Yanı sıra doğal yollar kullandığınızdan ötürü cildinize bir zararı olur mu endişesi duymak durumunda kalmazsınız. Kısa zaman içinde siyah noktalarınızdan kurtulup sağlıklı ve parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz.

Siyah Nokta Tedavisinde Kullanılabilecek Seçenekler

  • Karbonat, peeling özelliği olmasından dolayı siyah noktalarınızdan kurtulmanıza fırsat tanıyacaktır. 1 tatlı kaşığı karbonata biraz su ilave edip hamur şekline getirdikten sonra siyah nokta olan bölgelerinize sürün. Beş dakika cildinizde beklettikten sonra bölgeye parmaklarınızla masaj gerçekleştirin. Cildinizden karbonat hamurunu sildiğiniz zaman cildinizin temizlendiğine şahit olacaksınız.

 

  • Siyah nokta nasıl geçer konusundaki bir başka doğal seçenek domates kullanımıdır. Öncelikle domatesten bir dilim alarak siyah noktalı cilde uygulayın. Bunun dışında domates suyunu on dakika cildinize masaj gerçekleştirerek yedirmeniz de aynı etkiyi uyandırır. Böylelikle yüzünüz ölü hücrelerden, sebumdan ve birikmiş kirden arınarak sağlıklı ve parlak bir görünüme ulaşabilirsiniz.

 

  • Deniz tuzu da siyah noktalarla savaşınızda size destek veren seçenek olacaktır. Deniz tuzuna biraz su ilave edip bu karışımı avucunuza aldıktan sonra siyah nokta bulunan bölgelere uygulayın. Beş dakika beklettikten sonra masaj uygulayın. Bununla beraber cilt gözenekleri içinde olan kirden kurtulacaksınız.

Siyah noktalar herkesin problemi haline gelerek birçok kişinin uykularını bile kaçırmaya başlamıştır. Siyah noktaların çözümünü sizler için belirtik. Bizlere farklı görüş ve düşünceler sunmak isterseniz yorum kısmından bize ulaşabilir konuyu daha anlaşılır duruma getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Görülen Cilt Çatlaması başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Anne Okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir