1 Eylül 2019 - Pazar
Anasayfa / Genel / Evde Doğal Kaş Uzatma Yöntemleri

Evde Doğal Kaş Uzatma Yöntemleri

Kaş, insan yüzünde vurgu yaratan olmazsa olmazlardandır. Bazı koşullarda ortaya çıkan ya da rengi açılan kaşlar görsel açıdan kişinin canının sıkılması ve problem düzeyinin artmasına kadar çıkacaktır. Tabiki de sadece görsellik açıdan bakmamak gerekir. Psikolojik ve sosyal açıdan da soruna sebebiyet veren bu durumdan bazı yöntemleri uygulayarak kurtulma şansına sahip olursunuz.

Sütle Kaş Bakımı

Protein deposu olarak hangi besini söylemeniz gerekir derseler şüphesiz süt deriz. Bunun için kaşların uzaması konusunda süt kullanılabilir. Bunun için her gün biraz sütü bir tomak pamuk yardımıyla kaşlara uygulamanız ve gece boyunca bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde kaşlarınızın kısa zaman içinde daha fazla çıkmasını sağlayabilir ve aynı sürede kaşlarınızın daha sağlıklı görünmesini de olanak tanırsınız.

Limonla Kaş Bakımı

Limon, içerisinde yer alan asitli yapısıyla kaşların uzamasında büyük rol görevini üstlenecektir. Bunun için bardağın 4’te 1’ine Hindistan cevizi yağı ilave edilir ve 1 adet limon kabuklarıyla beraber dahil edilir. Bu karışım karanlık bir yerde gece boyunca bekletilmesi gerekecektir. Ertesi günü biraz pamuk yardımıyla kaş üzerine uygulanır. Kuruması beklenerek ılık su ile durulanabilir. Bu yapılan karışımla beraber gün ışığına çıkılmaması önerilmektedir.

Soğan Suyuyla Kaş Bakımı

Soğan, içerisinde yer alan kükürt oranı ile birlikte tüylerin uzamasına etki edecektir. Bunun için yapmanız gereken şey 1 adet soğanın suyu sıkmak olacak. Bir pamuk yardımı ile kaşlara uygulanır. Kaşlarda hemen hemen 15 dakika bekletilir ve sonrasında bolca soğuk su ile yıkanır. Bunu özellikle gece uyumadan önce yapmanız tavsiye edilmektedir. Bununla beraber kaşlarınızın beklediğinizden fazla bir şekilde uzadığına tanıklık edeceksiniz.

Aloe Vera İle Kaş Bakımı

Cilt sağlığı konusunda oldukça önem verilmesi gereken aloe vera kaşlarınızın hızlı bir şekilde uzamasında rol oynayacaktır. Aloe verayı jel biçiminde alarak kaşlarınıza uygulayabilir ve yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu uygulanan tedavi kaşlarda koparak dökülmenin önüne geçmekte ve kaş etrafındaki cildin daha güzel görünmesinde rol oynayacak.

Yağ İle Kaş Bakımı

Doğal yağların kaşlar üstünde olumlu etkisi bulunmaktadır. Bunun için hint yağı, Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı bir araya getirilerek elde ettiğiniz karışımı kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Kısa bir zaman beklettikten sonra soğuk su ile durulayabilirsiniz. Bu karışım kaşların gür görünmesine yol açacaktır.

Vazelinle Kaş Bakımı

Ciltte nem düzeyini sağlayan vazelin, kaş bakımında da önemli yeri bulunmaktadır. Vazelini günde üç defa kaşlarınıza uygulayarak nem durumunu dengeleyebilir ve aynı zamanda kısa sürede uzamasına tanık olursunuz. Kaşlarınızın daha hızlı uzaması konusunda günlük su tüketiminizi normal düzeyinden bir tık artırmanız, C vitamini yönünden zengin besinlere yönelmeniz önemlidir. Bu yöntemlerle beraber kaşlarınızın çok daha farklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yorgunluk ve Stres İçin Bitkisel Gıdalar başlıklı makalemizde gıda takviyesi, kore ginsengi ve l-theanine hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Anne Okulu

İlginizi Çekebilir

Güneş Alerjisi Tedavi Seçenekleri

Güneş Alerjisi Tedavi Seçenekleri

Yaz sezonunu artık tam anlamıyla yaşamamızla beraber tatil yapan ve hala tatil planı yapan insanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir