1 Eylül 2019 - Pazar
Anasayfa / Anne & Çocuk / Bebek Giysilerini Yıkama Yolları

Bebek Giysilerini Yıkama Yolları

Bebeklerin cilt yapısı oldukça hassastır. Bundan dolayı bebeklerin giysileri yıkandığı zaman dikkatli olmak gerekir.

Yeni doğan bebeklerin giysileri bu konuda en önem verilmesi gereken konudur. Çünkü yeni doğan bebekler diğer yaşını almış bebeklere kıyasla daha narin yapıya sahiptir. Akıllara gelen nasıl yıkanmalı, bebek giysilerini yıkamak için nasıl yol izlemek gerekir? cevabı yazımızda yer alıyor.

Bebek kıyafetlerini ayrı yıkayın

Bebeklerin cildin yetişkinlerle kıyaslamamak gerekir. Çünkü hassas olduğundan, daha özen göstererek hareket edilmelidir. Bundan dolayı kıyafetlerin bebeğin cildine zarar vermemesi konusunda yetişkinlerin kıyafetlerinden ayrı olarak yalnızca bebek giysilerinin yıkanması daha doğru bir yol izleme olacaktır.

Bebek Giysilerini Yıkama Yolları

yıkamadan asla giydirmeyin

Bebeğinize almış olduğunuz yeni kıyafetleri yıkamadan asla giydirmemeniz gerekir ve yıkamanız ardından mutlaka açık havada kurutarak nemli kalmamasını sağlayın. Sonrasında da kıyafetleri ütüleyin. Bu şekilde mikropların kırılmasının önüne geçmiş olursunuz. Bebeğinizin giysilerini çamaşır makinesinde 30-40 °C’de yıkamaya dikkat etmeyi de unutmamanız gerekir.

Bebek Giysilerini Yıkama Yolları

Bebek kıyafetleri nasıl yıkanır?

Bebeğinizin cildinin tahriş olmaması adına çamaşır suyu veya bunun gibi deterjanları kullanmamaya çalışın. Bu tür kimyasal içeriği çok olan deterjanlar bebeğin cildinde uzun zamanlı kaşıntıya, kızarıklığa ve birçok yan etkiye yol açacağından yetişkinler için kullanılan deterjanlar yerine sabun tozlarına yönelin. Giysilerin içinde yer alan etiketleri kesmek de bebeğinizin hassas cildini korumak için önemlidir. Bu şekilde bebeğinizin cildini tahriş etmemesini sağlamış duruma geçersiniz. Bebek kıyafetleri saklanırken de naftalin ve güve ilaçları kesinlikle kullanmamaya özen gösterin. Bu bebeğinizin sağlığı konusunda çok zararlıdır.

Bir önceki yazımız olan Doğum Korkusu Nasıl Atlatılır ? başlıklı makalemizde , nasıl geçer ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Anne Okulu

İlginizi Çekebilir

Yenidoğan Bebek İlk Aşısı Ne Zaman Yapılır?

Yenidoğan Bebek İlk Aşısı Ne Zaman Yapılır?

Hamilelik dönemi içerisinde çocuğunun doğumunu dört gözle bekleyen ebeveynler yenidoğan bebeklerinin aşı takvimi hakkında bilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir